Вибір зручних і якісних футбольних щитків є надзвичайно важливим для кожного футболіста. Вони вас захищають від неприємних зіткнень і навмисних ударів, які можуть серйозно травмувати ногу і зашкодити вашій кар’єрі. Багато гравців не люблять їх носити, але згідно з правилами гри усі зобов’язані це робити, причому така практика зараз поширюється практично на всі аматорські змагання.
Конструкція
Лицьова панель є головною частиною щитка. Вона приймає на себе ударне навантаження і забезпечує основний захист. Залежно від виробника вона виготовляється з різноманітних матеріалів:
Пластик. Легкий, але доволі крихкий.
Мікропориста гума. Гнучкий і легкий матеріал, але з невисокою міцністю.
Поліуретан. Міцний, але доволі важкий матеріал.
Скловолокно. Жорсткий матеріал з малою вагою і високою міцністю. Щитки з цього матеріалу носяться дуже довго.
Кріплення бувають різними. Деякі щитки мають систему із ремінців на липучках, інші поставляються з компресійним рукавом, а певні моделі взагалі продаються без кріплення і вставляються в гетри або клеються на шкіру.
Прокладка зі спінених матеріалів розташована всередині щитків і забезпечує амортизацію при ударі.
Підбір залежно від позиції на полі
Хоча щитки для футболу і можуть вам здаватися однаковими, вони всі розроблені з точки зору футболістів. У гравця залежно від позиції на полі є різні потреби.
Захисники. Гравці, що виступають на позиціях в обороні, потребують найкращого захисту. Велика площа покриття і додатковий захист щиколотки допоможуть у єдиноборствах з гравцями атаки.
Півзахисники. Цим гравцям потрібні аксесуари з міцним захистом, але вони також повинні мати можливість вільно рухатися по полю зі щитками, які б не сковували їхніх рухів.
Нападники. Для форварда важливі спритність і швидкість, тому йому потрібно шукати полегшені щитки, але без компромісів із захистом. Мінімалістичний дизайн і мала вага дозволять залишатися швидким в ногах.
Воротарі. Оскільки воротарі не вступають у фізичний контакт так часто як гравці інших позицій, їхні потреби відрізняються. Шукайте полегшені захисні щитки з мінімумом додаткових опцій. Такі моделі не погіршуватимуть реакцію, і не сковуватимуть рухи ніг.
Види
Вставні
Їх також називають полегшеними або вбудованими. Являють собою лицьову панель з різними варіантами кріплення або ж без них. Такі щитки відрізняються легкою вагою і практично не сковують рухи, але забезпечують тільки базовий рівень захисту.
Із захистом щиколотки
Ці моделі окрім стандартних елементів конструкції також мають захист для щиколотки, що робить їх громіздкими і більш важкими. Вони дещо сковують рухи в області гомілковостопного суглобу, але забезпечують найкращий захист.
Розмір
Для того, щоб футбольні щитки не створювали неприємні відчуття під час гри, потрібно правильно підібрати їхній розмір.
Розмірна сітка Select для щитків виглядає так:
Зріст, см | до 116 | 116-134 | 134-152 | 152-170 | 170-186 |
Розмір | XXS | XS | S | M | L |
Проте, як і будь-яку іншу річ, щитки краще приміряти, бо довжина ваших ніг може відрізнятися від середньостатистичних параметрів. Правильно підібраний щиток починається над щиколоткою і на 5 сантиметрів не доходить до коліна.
Важливо, щоб щитки зручно сиділи і були надійно закріплені. Це гарантуватиме, що вони не змінять свого розташування під час бігу чи контакту з гравцем. Не зав'язуйте ремінці занадто щільно навколо ноги, бо це обмежить кровообіг і перешкоджатиму руху.
Аксесуари
Після вибору щитків обов’язково зверніть увагу на аксесуари. Для більш надійної фіксації на нозі використовується спеціальний тейп, який обмотується трохи нижче щитка і по його верхній частині. Крім нього, можна також використовувати тримач для щитків – це спеціальна манжета на липучках, що розтягується. Тримач теж одягається поверх гетр.
Як доглядати
Перед використанням оглядайте ваші щитки. Якщо візуально спостерігаються будь-які ознаки зносу – вм'ятини, тріщини і т.д, то їх слід замінити. Екстремально холодні чи гарячі температури, контакт з хімічними речовинами, нашарування бруду погіршують їхні властивості.
Щитки для футболу можна прати тільки вручну при 30°С градусах. Не періть їх у пральній машині і не використовуйте суху чистку з відбілювачем. Дайте висохнути при кімнатній температурі і не розміщуйте біля радіаторів або інших джерел тепла. Зберігайте в сухому і прохолодному місці.