З сезону 2009/10 компанія Adidas була офіційним постачальником м’ячів для німецької Бундесліги. Але з сезону 2018/19 її місце посів Derbystar-Select, який повернувся у німецький чемпіонат.

 

 

73-річний екс-тренер «Баварії» Юпп Гайнкес, який недавно завершив кар’єру, описав футбольний м'яч так: «Це найважливіший продукт у футболі, разом з бутсами». Гайнкес особливо задоволений поверненням старого друга у Бундеслігу: «Ще у мій час Derbystar вирізнявся видатною якістю. Всі свої головні перемоги у кар’єрі гравця у складі менхенгладбахської "Борусії" я здобув, коли ми використовували м'ячі Derbystar».

 

Через кілька тижнів після того, як Derbystar Brillant APS був введений під час тренувань в 36 клубах Бундесліги і Другої Бундесліги, він став дуже популярним у гравців, а тренери команд обох ліг були особливо задоволені характеристиками нового м'яча та якістю його виконання.

 

«Це справді чесний м'яч; він не обманює і не трясеться у польоті», - каже Жолт Петрі, тренер воротарів берлінської «Герти». Тренер воротарів бременського «Вердера» Крістіан Вандер погодився з позитивною оцінкою Петрі: «Воротарі поки що дуже задоволені. М'яч легше ловити, тому що його траєкторію польоту простіше розрахувати». Позитивні відгуки не є випадковими. Компанія Derbystar-Select добре відома своїми розробками і виробництвом футбольних м'ячів з моменту свого заснування 50 років тому. Вона вирішила досягти саме цього: розробити і сконструювати м'яч, який матиме ідеальні аеродинамічні характеристики і, отже, буде більш швидким, матиме передбачувану траєкторію польоту, а також контрольований і високий відскок.

 

 

Технології

Для досягнення цих амбітних цілей Derbystar зосередився на відмінній якості і ручній роботі разом з інтелектуальним дизайном продукції. М’яч Derbystar Brillant APS виробляє фабрика компанії Select, оскільки Derbystar є частиною Select Group, котра теж відома створенням високоякісних футбольних м'ячів. Коли мова заходить про його конструкцію, то можна сказати, що Derbystar Brillant APS є технологічним монстром. Він зроблений з синтетичної шкіри під назвою Teijin Microfiber і має конструкцію з 32 панелей.

 

Кожен Derbystar Brillant APS пошитий вручну з 32 панелей - 20 шестикутників і 12 п'ятикутників з досконалою «молекулярною» структурою, з’єднаний 18 метрами нитки з 630 точними подвійними стібками і 60 кутовими стібками. Ігровий снаряд має окружність від 68,5 до 69,5 сантиметрів і важить від 420 до 445 грам. Камера Zero-wing зроблена з натурального латексу, і забезпечує основу для оптимальної круглої форми, а також високого відскоку. Додаткові шари піни між камерою і панелями поверхні забезпечують більш м'який дотик м'яча.

 

Революційна структура поверхні, яка черпає натхнення з гольфу, отримала заслужені оцінки. Так само, як і м'яч для гольфу, ультрасучасний Derbystar Brillant APS покритий невеликими ямочками. Ця вражаюча особливість у поєднанні з 32-панельною конструкцією забезпечує безпрецедентну стабільність і швидкість польоту м'яча. Це доведено під час екстенсивних випробувань в аеродинамічній трубі Цукубського університету (Японія) і підтверджено «тестами на флаттер» під час командних тренувань. Структура поверхні також забезпечує покращене зчеплення. Додаткове тестування за стандартами FIFA Quality Pro показало чудові характеристики по округлості, втраті тиску, відскоку, збереженню форми і водопоглинанню. Результат цих всіх зусиль з розробки продукту забезпечує сучасне інноваційне обладнання.

 

Дизайн

Derbystar Brillant APS виконаний з вставками сірого і червоного кольору, що створюють візерунок у формі зірки, оскільки слово «зірка» фігурує у назві моделі. Крім того, при розробці цього м’яча дизайнери черпали натхнення з м’яча зразка сезону 1979/80. Крім логотипу і напису Derbystar, на м’ячі також розташовані логотип і напис Бундесліги, а логотипи Select і ФІФА на видному місці гарантують якість для зірок Бундесліги.

 

 

Історія

До того, як було прийнято рішення ввести офіційний м’яч, клуби Бундесліги використовували той ігровий снаряд, який хотіли. Різні клуби використовували м'ячі від різних виробників, таких як Derbystar, Adidas і Nike. Тепер же у Бундеслізі і Другій Бундеслізі використовують модель Derbystar Brillant APS.

 

Компанія Derbystar присутня на ринку м'ячів з 1963 року, але перед цим вона вже виготовляли високоякісні продукти з конячої шкіри. Футбольні м’ячі Derbystar завжди відзначалися високою якістю, і їхній м'яч ще зіграє важливу роль у німецькому футболі. М’ячі Derbystar поставлялися командам Бундесліги ще з сезону 1970/71 і навіть стали офіційними на один сезон - 1979/80. З того часу на ринку з’явилося багато виробників і різні команди могли самостійно вирішувати який м'яч вони хочуть використовувати.

 

Прес-служба Select Sport Україна