Кожен футбольний м’яч потребує певного догляду, який зможе суттєво подовжити термін використання спортивного снаряду. Існує декілька головних правил, за допомогою яких ваш м’яч витримає будь-які навантаження.

 

 

Почнемо з простого - з чистки. Після завершення футбольних баталій обов’язково почистіть м’яч, навіть якщо ви граєте у залі. Для цього використовуйте вологу ганчірку або спеціальні миючи засоби для синтетичної шкіри. Ні в якому разі не застосовуйте жорсткі чистильні засоби, адже в такому випадку ви можете пошкодити зовнішню поверхню м’яча. Більше того, ми не рекомендуємо мити м’яч під великим напором води, бо волога може проникнути у внутрішній шар футбольного снаряду.

 

Наступним фактором, який суттєво збільшить життєвий шлях м’яча є його правильне зберігання. Особливо це стосується холодного періоду року. Ми рекомендуємо зберігати м’ячі в приміщенні з нормальною кімнатною температурою. Якщо ваш м’яч протягом довгого часу буде перебувати при мінусовій температурі, це може відобразитися на його властивостях. Також не рекомендується грати вологим м’ячем при мінусовій температурі, адже вода може перетворитися на лід і пошкодити зовнішню поверхню м’яча.

 

Особливу увагу слід приділити процесу накачування м’яча. Для цього вам необхідна спеціальна голка, а накачувати потрібно до тиску, який рекомендовано виробником. Футбольні м’ячі, зазвичай, мають тиск в межах 0,7-0,9 BAR, а їхні футзальні “родичі” 0,4-0,6 BAR. Після футбольного матчу необхідно приспустити спортивний снаряд для збереження його еластичності, а також для зменшення навантаження на його шви.

 

На завершення поговоримо про елементарні правила догляду за м’ячем, про які дуже часто забувають або не приділяють необхідної уваги. Наприклад, грубі та жорсткі поверхні (гравій, асфальт) можуть завдати значної шкоди вашому м’ячу. На поверхні м’яча можуть з’явитися порізи, що призведе до передчасного зношування снаряду. Звичайно, компанія Select передбачила таку ситуацію і має в своєму арсеналі спеціальні м’ячі Select Cosmos та Select Street Soccer, які призначені саме для жорстких поверхонь.

 

Наостанок розкажемо про найпоширенішу помилку при використанні футбольних м’ячів, яка прийшла до нас ще з самого дитинства. Ніколи, запам’ятайте, ніколи, не потрібно сидіти або стояти на футбольному снаряді! Через це він може деформуватися і втратити свої звичні властивості.

 

Футбол не можливий без м’ячів, тому до них треба ставитися відповідально, щоб вони могли прослужити не один футбольний сезон.