Футбольні м’ячі: поради, які дозволять їм прослужити довше
Кожна людина під час придбання нового м’яча розраховує на те, що він дозволить їй насолоджуватися грою якомога довше. Втім, як і кожна інша річ, м’ячі потребують відповідного догляду. Як його правильно забезпечити – читайте у нашому матеріалі.
Як правильно накачати м’яч?
Футбольні м’ячі мають тиск від 0,7 до 0,9 BAR. Важливо їх не перекачувати, адже від цього залежить вага, а також діаметр. У майбутньому це впливатиме як на форму, так і на термін того, скільки він зможе знаходитися в експлуатації, адже витягнуті панелі та розтягнуті шви аж ніяк не робитимуть його більшим.
Для того, аби правильно накачати м’яч потрібно придбати якісні насос та голку. Експерти радять використовувати спеціальні масла: гліцеринове або силіконове. Ним потрібно змастити голку та верхню частину ніпеля через яку вона буде опущена у м’яч. У жодному разі не варто експериментувати з іншими матеріалами для змащення, які не є призначеними для цього, адже так можна зіпсувати як голку, так і м’яч. Після завершення тренування або матчу м’яч потрібно спустити таким самим чином. Після накачування необхідно перевіряти тиск за допомогою манометра.
Зберігання м’яча
Багатьом з нас батьки казали у дитинстві, що єдине місце, яке вони можуть знайти для м’яча – це балкон. Особливо у зимовий період холодне повітря спричиняє додатковий тиск на м’ячі, що відображається на їхній формі.
Також не рекомендується грати вологим м’ячем за низької температури, адже лід може пошкодити поверхню м’яча, зіпсувавши його властивості та зовнішній вигляд.
Додатково відзначимо й інші моменти правильного ставлення до м’ячів, які знайомі нам з дитинства. Не варто стояти або сидіти на м’ячах або ж перевіряти їхню міцність на бетонних або цегляних стінах. Все це знижує тривалість їхнього використання.
Окрім згаданих правил також додамо й те, що кожен м’яч має використовуватися саме на тому покритті, для якого він призначений. В інакшому випадку «життя» м’яча стане значно коротшим.
Очистка м’яча
Для очищення м’ячів потрібно протирати їх вологою тканиною. Якщо поверхня є занадто забрудненою, то варто змочити ганчірку у мильному розчині, однак, за будь-яких обставин не рекомендовано застосовувати концентровані засоби для миття, що може пошкодити зовнішнє покриття м’яча.
Після очистки рекомендується зберігати м’яч у приміщенні, яке провітрюється. Температура має коливатися у межах +20-25 за Цельсієм, а вологість складатиме 60-65%. Поруч не мають знаходитися обігрівальні прилади, а також на м’яч не має потрапляти пряме сонячне проміння.
Відзначимо, що на сайті v9.ua ви зможете ознайомитися з лінійкою м’ячів нашої компанії й обрати той, який підходить вам найбільше. До слова, вибір зовсім не обмежується лише футболом. Ми гарантуємо якість, але за умови дотримання правил про які йдеться у статті. Займайтеся спортом та отримуйте насолоду разом з екіпіруванням від Select!